Planowanie ciąży

Problemy z płodnością

Autor:

Około 20% par ma problemy z płodnością. Problemy z zajściem w ciążę są coraz bardziej powszechne. Jak można sobie pomóc?

Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) o niepłodności pierwotnej można mówić w przypadku, gdy przy regularnym współżyciu przez rok, nie doszło do poczęcia. Istnieje jeszcze pojęcie niepłodności wtórnej – mamy z nią do czynienia w przypadku, gdy kobieta ma już jedno dziecko, ale bezskutecznie stara się o drugie.

Ale czy na pewno problemy z płodnością są wywołane dysfunkcjami organizmów? A może po prostu trudno jest wstrzelić się w odpowiedni czas? Czy od razu należy mówić o bezpłodności i czy konieczne są od razu zabiegi inseminacji, a nawet invitro?

Jak twierdzą lekarze dla kobiet między 19 a 25 rokiem życia szansa zajścia w ciążę w każdym cyklu wynosi około 30%, dla kobiety między 25 a 33 rokiem życia – 18%, natomiast czterdziestolatka statystycznie potrzebuje 20 cykli, aby zajść w ciążę. Po trzydziestym roku życia nie tylko mamy do czynienia z cyklami bezowulacyjnymi, ale także częściej występują dolegliwości i choroby ograniczające płodność jak np. endometrioza. Zdarza się, że sporo ryzykujemy odkładając ciążę na później ze względów finansowych czy zawodowych – mamy dom, dobrą pozycję zawodową i... 7 lat bezskutecznych starań o potomka.

Okazuje się jednak, że to nie problemy zdrowotne a często brak wiedzy na temat płodności powoduje trudności z zapłodnieniem. Pary nie wiedząc kiedy występuje owulacja, po prostu nie współżyją w odpowiednim momencie. Jeżeli założymy, że plemnik w drogach rodnych kobiety żyje do 5 dni, a owulacja trwa około 24 godzin, to okazuje się, że w całym miesiącu jest nie więcej niż 6 dni, w których współżycie może doprowadzić do zapłodnienia. To na prawdę nie wiele. Jeżeli do tego dołożymy słabą jakość nasienia, możliwość wystąpienia cykli bezowulacyjnych i stres życia codziennego, to okazuje się, że szans na zapłodnienie wcale nie jest tak dużo! Lady-Comp baby może w tym przypadku być znacznym ułatwnieniem!

Ogółem szacuje się, że w około 40-50% przypadków, przyczyna bezpłodności leży po stronie kobiety, natomiast w 40% przypadków – po stronie mężczyzny, a w 10% przypadków – nie można jej w ogóle określić. Co możesz zrobić? Jak podkreślają eksperci nie należy bagatelizować własnych możliwości. Oprócz zwrócenia uwagi na jakość swojego życia, ilość aktywności fizycznej i prawidłowe odżywianie, można jeszcze monitorować swój cykl. Komputery cyklu Lady-Comp baby, chociaż istnieją w świadomości kobiet głównie jako sposób na skuteczną antykoncepcję, mają więcej zastosowań pozwalają na rzetelny monitoring cyklu wskazując ewentualne nieprawidlowości, a pokazując dni płodne, wyznaczają optymalny moment na poczęcie.

„Parom starającym się o dziecko dedykowany jest komputer cyklu Lady-Comp baby, dlatego, że posiada w systemie dodatkowe funkcje ułatwiające planowanie i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w cyklu.” mówi Aleksandra Demiańczyk, biolog, ekspert dystrybutora komputerów cyklu. „Lady-Comp baby umożliwia rozpoznanie problemów spowodowanych zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami miesiączkowymi. Diagnozuje także niewydolność ciałka żółtego czy cykle bezowulacyjne. Możliwość zrobienia wydruku z przebiegu cyklów to wspaniały obraz tego, co się dzieje w organizmie kobiety – warto zabrać ze sobą wydruki na wizytę u lekarza ginekologa”.

Lady-Comp baby nie tylko pokaże owulację oraz całą fazę płodną ale także może wskazać na inne czynniki ograniczające płodność. Jest wspaniałym i nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym znacznie ułatwiającym działania ku poczęciu potomka. Zastosowanie Lady-Comp baby winno stanowić absolutnie pierwszy krok ułatiwający zapłodnienie. Po co wdrażać działania medyczne, skoro należy poznać i zrozumieć fizjologię ludzkiego organizmu w zakresie płodności - a to właśnie robi Lady-Comp baby.

Wśród przyczyn niepłodności kobiet wymienia się: zaburzenia cyklu i wahania hormonalne, nieprawidłową budowę i choroby narządów płciowych, zakażenia, stres, wiek. Dowiedziono, że płodność obniża picie zbyt dużych ilości kawy, palenie papierosów, zażywanie narkotyków, drastyczny spadek wagi, nieprawidłowe odżywianie się. Na płodność negatywnie wpływa także zanieczyszczone środowisko, ilość chemikaliów, konserwantów i toksycznych substancji z jakimi spotykamy się na co dzień.

Zakłócona równowaga hormonalna może spowodować wstrzymanie owulacji, ale także może prowadzić do poronień. Niewydolność fazy lutealnej lub inaczej niewydolność ciałka żółtego także może prowadzić do utraty ciąży. Faza lutealna obejmuje czas od owulacji do miesiączki. Podczas tej fazy wzrasta poziom progesteronu, który odpowiada za rozwinięcie się śluzówki macicy i przygotowanie jej na przyjęcie zapłodnionego jaja. W czasie ciąży odpowiedni poziom progesteronu jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Jeśli poziom progesteronu spada ciąża może zostać nie utrzymana. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych zdarzeń i jak najszybciej zdiagnozować problemy z cyklem można zacząć używać Lady-Comp baby. Komputery cyklu w łatwy sposób monitorują kobiecy organizm i mogą pomóc w staraniach o dziecko.

Uwaga: na skutek niewłaściwego użytkowania, braków pomiarów, zmian fizjologicznych w organizmie wskazania urządzenia mogą okresowo różnić się od stanu faktycznego.


#
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czym jest Lady-Comp to otwórz i pobierz nasz materiał informacyjny. W 10 sekund dostaniesz zastrzyk niezbędnych informacji o tym, czym jest, dla kogo jest, jak działa, itp. Lady-Comp?
#

Pytania i konsultacje

Biuro

Biuro:
91 464 56 04

Aleksandra Demiańczyk

Ola:
509 970 222

Justyna

Justyna:
514 338 440

Krzysztof Michaluk

Krzysztof:
508 180 360

Planujesz dziecko?

Zobacz stronę
o antykoncepcji

ANTYKONCEPCJA