Planowanie ciąży

Planowanie dziecka

Autor: Administrator

Lady-Comp baby ułatwia poczęcie poprzez wskazanie optymalnego czasu współżycia. Komputery cyklu monitorują cykl, wskazują owulację i określają fazę płodną. Skuteczność rozpoznawania faz cyklu i owulacji wynosi 99,5%.

Lady-Comp baby posiada funkcje służące do określania indywidualnych faz płodności w cyklu kobiecym wraz z rozbudowaną statystyką cyklu. Dzięki temu możliwe jest zdiagnozowanie nieprawidłowości np. niewydolności ciałka żółtego, czy cykli monofazowych. Dodatkowo daje możliwość wpisania współżycia, pokazuje datę poczęcia i termin porodu, a także pozwala wysoce skutecznie zaplanować płeć dziecka (należy współżyć w momencie w którym świeci się ikonka chłopca lub dziewczynki).

Komputer cyklu Lady-Comp baby jest dedykowany w szczególności parom starającym się o potomstwo. Kobietom o obniżonej płodności daje szansę na zaplanowanie z sukcesem rodziny. Wskazania komputerów cyklu odbywają się na podstawie pomiaru temperatury bazowej ciała, pobranej za pomocą specjalistycznego sensora. Urządzenie posiada bazę miliona cykli kobiet, analizuje i ocenia zebrane dane. Dodatkowo posiada funkcje umożliwiające diagnostykę cyklu (czego nie ma żaden termometr owulacyjny).

Lady-Comp baby diagnozuje problemy związane z trudnościami zajścia w ciążę.

Badania przeprowadzone w Niemczech udowodniły, że w przypadku planowania ciąży przy stosowaniu komputera cyklu Lady-Comp baby prawdopodobieństwo poczęcia wzrasta aż o 50% (w stosunku do starań bez użycia komputera cyklu).

Używając Lady-Comp baby można:

  • wskazać optymalny moment poczęcia,
  • określić dni, w których jest zwiększona możliwość poczęcia chłopca lub dziewczynki,
  • zdiagnozować występowanie cykli bezowulacyjnych oraz niewydolność ciałka żółtego,
  • zidentyfikować ciążę,
  • poinformować urządzenie o współżyciu,
  • określić datę poczęcia i narodzin dziecka,
  • określić dzień owulacji i optymalny czas na poczęcie nawet z 6 dniowym wyprzedzeniem,
  • sprawdzić zapamiętane dane w urządzeniu, do 360 dni wstecz,
  • samodzielnie zgrać dane o cyklu na komputer (dołączony kabel USB),
  • stosować urządzenie jako nowoczesną antykoncepcję.

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Planując dziecko pierwszą i najistotniejszą rzeczą jaką pragniemy to to, żeby było zdrowe. Dopiero drugą sprawą jest płeć dziecka. Są jednak pary które chciałyby mieć wpływ na to czy na świat przyjdzie wymarzony chłopiec czy dziewczynka. Co możemy zrobić żeby zwiększyć szansę na poczęcie dziecka o konkretnej płci?

Pary chcące zaplanować płeć swojego przyszłego dziecka najprawdopodobniej spotkają się z powszechnie krążącą teorią, która mówi, że największe prawdopodobieństwo na poczęcie dziewczynki, jest wtedy, gdy do współżycia dojdzie kilka dni przed owulacją. Wówczas plemniki zawierające chromosom X (decydujące o płci żeńskiej), które są cięższe, mogą dłużej przetrwać w drogach rodnych kobiety niż plemniki zawierające chromosom Y (decydujący o płci męskiej) i zapłodnić komórkę jajową. Według tej teorii, aby począć chłopca należy poczekać ze współżyciem do owulacji – wtedy to plemniki z chromosomem Y zdecydowanie szybciej poruszające się od tych z chromosomem X, będą pierwsze i dostaną się do jajeczka przed konkurencją. Tak brzmi teoria. A jakie są fakty? O ile z faktem różnicy ciężaru między plemnikami nie da się dyskutować o tyle pozostałych danych nikt nie zbadał empirycznie i pozostają one tylko krążącą teorią.

Niemiecki producent komputera cyklu Lady-Comp baby zbadał empirycznie zależność między czasem współżycia, a płcią urodzonego dziecka. Kobiety stosujące komputer cyklu Lady-Comp baby z zamiarem zajścia w ciążę (komputer można stosować także jako antykoncepcję), informowały urządzenie o momencie współżycia, a następnie po okresie ciąży – o płci urodzonego dziecka. Okazało się, że współżycie w czasie owulacji to szansa na poczęcie dziewczynki, a współżycie kilka dni przed owulacją skutkuje urodzeniem syna – czyli wyniki tego badania były dokładnie odwrotnie, niż powszechnie przyjęta teoria o planowaniu płci dziecka.

Na podstawie tego badania komputer cyklu Lady-Comp baby został wzbogacony o funkcję planowania płci dziecka, której skuteczność określono na poziomie 75%, czyli dość wysoko (w zależności od stabilności cyklu), a wynik ten został potwierdzony w badaniu z 2016 roku.

Uwaga: na skutek niewłaściwego użytkowania, braków pomiarów, zmian fizjologicznych w organizmie wskazania urządzenia mogą okresowo różnić się od stanu faktycznego.

Pytania i konsultacje

Biuro

Biuro:
91 464 56 04

Aleksandra Demiańczyk

Ola:
509 970 222

Justyna

Justyna:
514 338 440

Krzysztof Michaluk

Krzysztof:
508 180 360

Planujesz dziecko?

Zobacz stronę o wspomaganiu zapłodnienia

CZYTAJ DALEJ