Monitoring i diagnostyka cyklu

Komputery cyklu - czyli jak to działa?

Autor:

Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie diagnostyki płodności stosowanej do unikania ciąży.

Komputery cyklu Lady-Comp są osobistymi urządzeniami diagnostycznymi. Zastosowanie komputerów cyklu to monitoring i diagnostyka cyklu w celu określenia dni płodnych, a dzięki temu uniknięciu zapłodnienia. Tu liczy się skuteczność!

Komputery cyklu Lady-Comp zostały już dwukrotnie przebadane w Polsce pod względem ich skuteczności. W badaniu z 2010 roku osiągnięto skuteczność na poziomie 99,36%, natomiast badanie z 2016 roku wskazało poprawę algorytmów i skuteczność na poziomie 99,5%. Warto dodać, że jest to skuteczność taka sama jak innych metod, w tym hormonalnych. Współczynnik Pearl'a to tylko 0,5! Oznacza to, że wśród przebadanych użytkowniczek, które nie chciały zajść w ciążę, tylko 5 na tysiąc zachodziło w nieplanowaną ciążę. Dokładnie tyle samo, co ilość użytkowniczek tabletek hormonalnych zapobiegających ciąży. Tu również nieskuteczność metody to 5 na 1000.

Grupa komputerów cyklu Lady-Comp oraz Pearly to innowacyjne urządzenia diagnostyczne produkowane w Niemczech od ponad 30 lat!

Podstawowe fakty dotyczące komputerów cyklu:

 • w żaden sposób nie ingerują w organizm użytkowniczki, są całkowicie zdrowe, ekologiczne i nie generują skutków ubocznych,
 • wskazują fazy płodności w cyklu (dni płodne, niepłodne oraz owulację),
 • posiadają wysoką skuteczność określania dni płodnych i niepłodnych,
 • mogą być stosowane przez pary starające się o dziecko jako monitoring cyklu określający owulację, a więc najlepszy moment na zapłodnienie,
 • są rekomendowane przez zespół profesorów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego,
 • posiadają badania medyczne opublikowane w czołowych czasopismach ginekologicznych w Polsce i na świecie.

Jak działają komputery cyklu?

 • dokonują pomiarów temperatury bazowej organizmu wykorzystując specjalnie zaprojektowany, dokładny i stabilny w pomiarach sensor,
 • dokonują analizy, diagnozy i prognozy płodności użytkowniczki,
 • porównują algorytmicznie charakterystykę cyklu użytkowniczki z bazą danych zawierającą ponad 1 mln cykli kobiet,
 • wraz z codziennie powiększającą się ilością pomiarów inteligentnie uczą się rozpoznawać płodność użytkowniczki.

Zasada działania

Organizm kobiety informuje o swojej płodności zmianami temperatury bazowej, która jest naturalnym ale najskuteczniejszym zewnętrznym jej symptomem. Pomiary wykonywany jest w jamie ustnej, pod językiem, codziennie rano, po przebudzeniu ale przed wstaniem z łóżka. Właśnie tą temperaturę nazywamy bazową. Sam sensor jest ultra dokładny i mierzy zmiany temperatury do setnych części stopnia. Następnie temperatura jest zapisywana i analizowana, a urządzenie podaje wynik odpowiednim kolorem: czerwony - faza płodna, zielona - faza niepłodna. Im więcej pomiarów urządzenie ma zapisane, tym bardziej dąży do optymalizacji wskazań. Na początku, kiedy pomiarów jest jeszcze mało komputer cyklu pokazuje dużo koloru czerwonego - czyli fazę płodną, zabezpieczając tym samym użytkowniczkę. Im więcej danych dotyczących płodności użytkowniczki zebrał tym światełka czerwonego jest mniej - dąży się tu do niezbędnego minimum, a więcej jest światełka zielonego, czyli wskazań fazy niepłodnej.

Komputery cyklu nie pokazują jedynie stanu obecnej płodności! W swoich wskazaniach uwzględniają 5 dniową żywotność plemników. Dzięki temu użytkowniczka dostaje informację o swojej całej fazie płodnej, gdyż komputer cyklu prognozuje jej płodność z takim właśnie wyprzedzeniem. Istota funkcjonowania komputerów cyklu to zatem prognozowanie płodności i owulacji, a nie tylko diagnoza płodności w danym dniu (jak działają np. testy owulacyjne).

Należy pamiętać, że komputer cyklu rozpoznaje płodność na podstawie algorytmu stworzonego w oparciu o bazę danych ponad miliona cykli, przez co posiada w swej pamięci niemal każdy możliwy profil zmian temperatury w cyklu kobiety. Dzięki temu nawet najbardziej nieregularne cykle miesiączkowe są prawidłowo rozpoznawane, a zmiana stref czasowych, zmiany temperatury wywołane chorobami, czy nieregularny tryb życia nie stanowią tu przeciwwskazania i nie wpływają negatywnie na poprawność oceny płodności.

Algorytmy komputerów cyklu posiadają także zdolność do generalizacji nabytej wiedzy, przez co definiują stan płodności obecnej, a dzięki temu każde odstępstwo wywołane powyższymi czynnikami, a mające charakter niestandardowy jest szybko wychwytywane, o czym użytkowniczka jest od razu informowana.

Dla kogo zostały stworzone komputery cyklu?

Komputery cyklu zaprojektowano i stworzono z z myślą o każdej współczesnej kobiecie znajdującej się w okresie płodnym swego życia. Co więcej mogą one być stosowane również przez kobiety, chorujące na tarczycę, cukrzycę i inne choroby przewlekłe, po wcześniejszej konsultacji z naszym ekspertem oraz pod warunkiem ciągłego leczenia i ustabilizowanych wyników badań. Bez względy na wyznania religijne, poglądy polityczne, status społeczny i materialny, każda kobieta ma prawo znać swoją płodność i wpływać na możliwość zapłodnienia bez ingerencji w swój organizm i bez skutków ubocznych.

Przeciwskazania w stosowaniu komputerów cyklu:

 • PCOS, syndrom policystycznych jajników, często spowodowany zaburzeniem w równowadze hormonalnej i brakiem owulacji.
 • problemy natury medycznej wpływające na cykl i skutkujące brakiem owulacji,
 • stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
 • przyjmowanie leków oddziałujących na temperaturę ciała.

Czy to na prawdę takie proste?

Tak. Codzienny pomiar temperatury, który trwa mniej, niż minutę – to wszystko co musi zrobić kobieta stosująca komputer cyklu Lady-Comp czy Pearly. Bez skutków ubocznych, bez ingerencji w organizm, za to z korzyścią dla własnego zdrowia. Metoda prosta w użyciu, wygodna i bezpieczna. Urządzenie wystarcza na całe życie płodne kobiety.

Uwaga: na skutek niewłaściwego użytkowania, braków pomiarów, zmian fizjologicznych w organizmie wskazania urządzenia mogą okresowo różnić się od stanu faktycznego.

#
#
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czym jest Lady-Comp to otwórz i pobierz nasz materiał informacyjny. W 10 sekund dostaniesz zastrzyk niezbędnych informacji o tym, czym jest, dla kogo jest, jak działa, itp. Lady-Comp?

Pytania i konsultacje

Biuro

Biuro:
91 464 56 04

Aleksandra Demiańczyk

Ola:
509 970 222

Justyna

Justyna:
514 338 440

Krzysztof Michaluk

Krzysztof:
508 180 360

Chcesz wiedzieć

Zobacz stronę
o planowaniu ciąży

PLANOWANIE CIĄŻY