Monitoring i diagnostyka cyklu

Potwierdzona skuteczność. Sprawdź to!

Autor: Administrator

W grudniowym wydaniu Ginekologii Polskiej 2016 - oficjalnym miesięczniku Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, opublikowany został artykuł prezentujący badanie dotyczące określenia skuteczności komputerów cyklu Lady-Comp, Pearly oraz Daysy

pt.: "Evaluation of the effectiveness of selected natural fertility symptoms used for contraception: estimation of the Pearl index of Lady-Comp, Pearly and Daysy cycle computers based on 10 years of observation in the Polish market". [artykuł w załączeniu].

JAK PRZEPROWADZONO BADANIE?

W badaniu sprawdzono możliwość wykorzystania naturalnego symptomu płodności, jakim są zmiany temperatury bazowej do identyfikacji faz płodności w cyklu użytkowniczki. Wykorzystując 10-letnie doświadczenie na rynku polskim, bazę danych użytkowniczek wynoszącą 3450, otrzymano 361 ankiet zawierających łącznie informacje na temat 17 322 cykli. W toku odpowiedzi na 9 pytań ankietowych oraz wynikających z nich obliczeń określono skuteczność wynoszącą 99,5%, co w wyrażeniu współczynnika Pearla równe jest wartości 0,5.


JAKĄ ODPOWIEDŹ UZYSKANO?

Oznacza to, że w grupie 1000 kobiet stosujących komputery cyklu Lady-Comp, Pearly oraz Daysy w okresie jednego roku, 5 z nich może zajść w nieplanowaną ciążę. Oznacza to, że komputery cyklu doskonale rozpoznają i wskazują fazy płodności w cyklu kobiety i mogą być z powodzeniem stosowane jako forma antykoncepcji, bądź metoda wspomagania dla par starających się o dziecko.

Co ciekawe w badaniu sprawdzono również skuteczność wskazywania płci planowanego dziecka przez komputery cyklu Lady-Comp baby, która wyniosła 71,43%, co stanowi doskonały wynik na skalę światową. Lady-Comp baby jest jedynym urządzeniem na rynku światowym, które w tak istotny sposób jest w stanie określić płeć planowanego dziecka.

GDZIE ZNAjDĘ ARTYKUŁ?

Zapraszamy do zapoznania się z tym ciekawym artykułem dostępnym w załączniku oraz na stronach wydawnictwa: journals.viamedica.pl/ginekologia_polska/article/view/GP.2016.0090


WCZEŚNIEJSZE BADANIE

Przedstawione wyżej badanie było już drugim opublikowanym w Polsce. Wcześniejsze badanie z listopada 2010 roku znajduje się poniższym pliku.

Indeks Pearla komputerów cyklu Lady-Comp...

Pytania i konsultacje

Biuro

Biuro:
91 464 56 04

Aleksandra Demiańczyk

Ola:
509 970 222

Justyna

Justyna:
514 338 440

Krzysztof Michaluk

Krzysztof:
508 180 360

Chcesz wiedzieć

Zobacz stronę
o planowaniu ciąży

PLANOWANIE CIĄŻY