Monitoring i diagnostyka cyklu

Lady-Comp po porodzie, czyli kiedy i jak stosować?

Autor:

Ciąża to wspaniały czas pozbawiony troski o... antykoncepcję. Lokator w brzuszku już jest, możemy zatem nie myśleć o zabezpieczeniu. Ciąża jednak mija szybciej, niż mogłoby się wydawać. Połóg także. I znów stajemy przed dylematem wyboru odpowiedniej metody antykoncepcji.

Niepłodność laktacyjna i powrót do płodności.

Karmienie piersią zapewnia tzw. niepłodność laktacyjną. Aby metoda była skuteczna musi być spełniony szereg warunków, między innymi odpowiednia ilość karmień na dobę w odpowiednich odstępach czasu.

Trudno przewidzieć dokładnie moment, w którym wróci płodność i wystąpi pierwsza owulacja. Należy pamiętać, że owulacja występuje przed miesiączką. Niektóre z Pań pierwszą miesiączkę dostają już po 2-3 miesiącach po porodzie, jednak są i takie, które czekają rok, albo dłużej. To sprawa bardzo indywidualna. Po porodzie cykle mogą ulec dużym zmianą, a samoobserwacja nawet dla doświadczonych kobiet, może okazać sie bardzo trudna. Zalecamy rozpoczęcie stosowania komputerów cyklu po tym jak powróci płodność - pojawi się pierwsza miesiączka po porodzie. W przypadku wcześniejszego stosowania, urządzenie pokazuje żółte światełko- które należy traktować jak czerwone.

Aleksandra Demiańczyk, biolog, ekspertka ds. kobiecej płodności dystrybutora komputerów cyklu Lady-Comp:

U kobiet karmiących piersią, wydzielana jest obficie prolaktyna – hormon hamujący owulację i tym samym uniemożliwiający zajście w kolejną ciążę. To naturalne działanie biologii, która daje kobiecie czas, aby jej organizm doszedł do siebie po trudach ciąży i porodu.

Wiele kobiet wychwytuje pierwsze symptomy płodności takie jak np. bardziej obfity śluz.. Nie da się jednak ukryć, że pierwsze miesiące po porodzie są okresem trudnym i wymagającym dla kobiety. Oto musi dbać przede wszystkim o maleństwo, być skupiona na jego potrzebach, do tego często kobieta w tym czasie nie wysypia się dostatecznie, jej dieta sie zmienia. Organizm może zachowywać się inaczej, na przykład śluz może być słabo widoczny. Na pewno w samoobserwacji pomagają komputery cyklu Lady-Comp czy Pearly – codzienny pomiar temperatury zajmuje niecałą minutę, a pozwala kobiecie śledzić zmiany zachodzące w jej cyklu w niezwykle wiarygodny sposób. Kobieta stosująca komputer cyklu w celach antykoncepcyjnych, będzie wiedziała czy wystąpiła już owulacja i czy stosunek bez zabezpieczenia i bez ryzyka ciąży jest możliwy.

Kobietom oferuje się pigułkę jednoskładnikową, zawierającą tylko progestagen, czyli syntetyczny progesteron. Jednakże, zarówno WHO, jak i wiele lekarzy odradza stosowanie tego rodzaju antykoncepcji w okresie karmienia piersią. Choć do mleka przenikają jedynie śladowe ilości hormonów, trudno jednoznacznie stwierdzić w jaki sposób wpłyną one na rozwijające się, maleńkie dziecko. Komputery Lady-Comp czy Pearly, mają taką samą skuteczność jak tabletki antykoncepcyjne, a nie powodują skutków ubocznych.

Przeprowadzone przez niezależnych ekspertów w Polsce i za granicą, badania dotyczące stosowania komputerów cyklu Lady-Comp, potwierdzają ich wysoką skuteczność antykoncepcyjną przy jednoczesnym braku efektów ubocznych.

Wiele kobiet po urodzeniu pierwszego dziecka, nie wyobrażając sobie powrotu do antykoncepcji hormonalnej i nie planując w najbliższym czasie kolejnego dziecka, decyduje się na zakup komputera cyklu Lady-Comp czy Pearly. Będąc bardziej świadomymi swojego ciała, znając efekty skutków ubocznych syntetycznych hormonów, wybierają zdrową i pewną antykoncepcję.

UWAGA WAŻNE:

Zalecamy rozpoczęcie stosowania komputerów cyklu po tym jak powróci płodność - pojawi się pierwsza miesiączka po porodzie. Oznacza to, że Lady-Comp można z powodzeniem stosować już od pierwszej miesiączki po porodzie. Stosując urządzenie wcześniej, otrzymujemy żółte światełko, które należy traktować jak czerwone. Ze względu na brak danych o wcześniejszych cyklach, Lady-Comp może rozpoznać pierwszą owulację dopiero po jej wystąpieniu. Dopiero fakt wystąpienia pierwszej miesiączki umożliwia optymalizację pracy komputera cyklu.


Pytania i konsultacje

Biuro

Biuro:
91 464 56 04

Aleksandra Demiańczyk

Ola:
509 970 222

Justyna

Justyna:
514 338 440

Krzysztof Michaluk

Krzysztof:
508 180 360

Chcesz wiedzieć

Zobacz stronę
o planowaniu ciąży

PLANOWANIE CIĄŻY