Inne tematy
Lady Comp » Antykoncepcja » Dni płodne

Dni płodne

Kiedy kobieta ma dni płodne, jakie są objawy płodności?

dni płodnePłodność kobiety można określić na podstawie wielu czynników. W fazie płodnej w jajniku dojrzewa komórka jajowa, która po owulacji w jajowodzie żyje ok. 18 godzin, wówczas rośnie poziom estrogenów ( hormonów płciowych żeńskich ). Szyjka macicy unosi się, otwiera i mięknie, podnosi się temperatura ciała. Śluz w tym czasie staje się gęsty, kremowy, a w końcu przejrzysty i rozciągliwy. Środowisko pochwy zmienia się z kwaśnego na zasadowe, wówczas plemniki mają idealne warunki do życia i działania. Kiedy kobieta znajdzie się w okresie płodnym w wyniku odbycia stosunku może dojść do zapłodnienia co w konsekwencji może skutkować ciążą.

Większość kobiet w okresie płodnym promienieje, ma ładniejszą cerę, a ich libido rośnie. Ponadto cieszy się lepszym samopoczuciem, większą koncentracją i przyrostem energii.

Niektóre kobiety dokładnie wiedzą kiedy mają owulację, gdyż odczuwają przy tym ból w podbrzuszu lub w okolicach jajnika, poza tym może pojawić się u nich niewielkie plamienie.

Dni płodne nie ograniczają się tylko do okresu płodnego kobiety, aby mówić o płodności w związku należy wziąć pod uwagę także długość życia plemników. Zdrowe plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 5 dni (120 godzin). Zatem realna długość fazy płodnej z łączną żywotnością komórki jajowej oraz plemnika, w której może dojść do zapłodnienia to około 6 do 7 dni. Jest ona niemal taka sama u wszystkich kobiet.

Komputery cyklu Lady-Comp oraz Pearly precyzyjnie określają kiedy kobieta ma dni płodne i niepłodne.

komputer cyklu do obliczania dni płodnych Płodność kobiety jest jednym z wielu skomplikowanych, dynamicznie zachodzących procesów w organizmie, na które wpływ ma ogromna ilość czynników tj. styl życia, przebyte choroby, kondycja fizyczna, nadwaga, niedowaga, zażywane leki czy wiek. Dlatego też długość cyklu miesiączkowego jest zmienna i nie można określić jej tylko za pomocą arytmetyki i prostego podstawiania do wzoru. Aby uzyskać dane o dniach płodnych, należy obserwować swój organizm. Komputery cyklu Lady-Comp lub Pearly, ułatwiają to zadanie, doskonale sprawdzają się w diagnostyce cyklu. Zbierając dane o temperaturze i porównując je z własną bazą cykli ponad miliona kobiet poinformują o występowaniu dni płodnych i niepłodnych za pomocą kolorowych lampek.

czerwona - dni płodne
zielona - dni niepłodne

Informacja ta jest tak precyzyjna, że w przypadku osób starających się o dziecko może pomóc zaplanować płeć przyszłego potomka (w tą dodatkową funkcję wyposażony jest Lady-Comp baby), bądź skutecznie unikać ciąży (skuteczność wynosi 99,36% i jest porównywalna z tabletką antykoncepcyjną ).

Komputery te w listopadzie 2010 roku uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.


Przeczytaj także:

Pozytywna opinia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
Pytania i konsultacje
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
Magdalena KornasMagda:695 519 603
KrzysztofKrzysztof:508 180 360

Pytania? Zostaw swój e-mail bądź telefon, a nasz ekspert skontaktuje się z tobą.